Tarihçe

Medeniyetler ülkesi Türkiye’nin kalbinde bulunan Konya, tüm dünyanın dikkatini çeken bir şehirdir ve Türkiye’nin önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu büyük sanayi ve ticaret merkezinde lastik sektörünün dünya devleri de KONLAS çatısı altında buluşmaktadır.1979 yılında 20 m2’lik bir alanda faaliyete başlayan KONLAS, Bugün 60 personeli ile 1500 m2’lik merkez binası ve 15.000 m2’lik kapalı, 60.000 m2’ si açık alana sahip deposu ile hizmet vermektedir. Globalleşen dünyada KONLAS 1997 yılından itibaren, dünyanın birçok ülkesinde üretilen kaliteli lastik markalarını Türkiye pazarına sunarak, sektöründe Türkiye’nin en güçlü ithalatçı firması olmuştur.

KONLAS, yıllık yaklaşık 30 milyon USD ticaret hacmi ile finansal olarak çok güçlü yapıya sahip bir firma olup, Türkiye’deki her 100 lastikten 6’sı KONLAS güvencesi ile satılmaktadır. Türkiye’de diğer ithalatçı firmalardan KONLAS' ı farklılaştıran ve güçlü bir firma haline getiren en temel özellik; lastik sektöründe uzman olması, sadece lastik ithalatı ve satışı konusunda faaliyet göstermesidir. Halen bu çizgisini ve liderliğini sürdüren KONLAS, uzun süreli ticaret anlayışını ilke edinmiştir.

Konlas pazara sunduğu kaliteli ürünlerin ve bu ürünlere verdiği garantinin daima arkasında durmaktadır. Konlas çatısı altında satılan lastiklerin tümünde Türkiye’de aranan kalite standartları mevcuttur. Konlas’ın temel amacı, tüm çalışanların katılımı ile faaliyet konularında lider olarak, dünya kalite, norm ve rekabet koşullarında ürün ve hizmetler sunarak müşterilerinin tatminini sağlamaktır.

KONLAS, dünyadaki çeşitli ülkelerden ithal ettiği lastikleri Konya şirket merkezinden Türkiye’nin 81 iline Yurtiçi Kargo ile hızlı bir biçimde dağıtmaktadır. Türkiye’nin en ciddi ve en güçlü satış ağına sahip olan Konlas; Konya, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Ordu, Düzce, Bursa, Gaziantep, Diyarbakır, Antalya, Kayseri ve Erzurum Bölge Satış Yönetmenlerimiz aracılığıyla 5.000’i aşkın lastik satıcısına dağıtım yapmaktadır. Lastik sektöründe kargo ile nakliye fikrini ortaya koyan ve bunun Türkiye’de uygulamasını ilk başlatan firma KONLAS’tır. Bu yöntemle müşteri memnuniyetini ve güvenini her şeyin üzerinde tutan firma, karşılaşılan ya da karşılaşılabilecek her türlü sorunu müşterilerinin lehine süratli bir şekilde çözer. Ayrıca satış sonrası hizmetleri ve nakliye masraflarının firma tarafından karşılandığı ve müşterilerin kısa zamanda bilgilendirildiği ender şirketlerden de biridir. Bu sayede ürünlerimiz, daha hızlı ve güvenli bir şekilde adreslerine ulaştırılmaktadır.

KONLAS, Türkiye lastik pazarının gelişimine bağlı olarak müşteri ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda ileriye dönük çeşitli projeleri de olgunluk aşamasına getirmiştir.

Gerek yurt dışındaki iş ortaklarımızda, gerekse yurt içi satış noktalarında yarattığımız memnuniyet, güvenirlik ve saygınlık ile firmamız bugüne kadar hep kazandırmıştır.Türkiye lastik pazarında, güçlü finansal yapımız, 35 yıllık deneyimli kadromuz ve yaygın dağıtım ağımızla farklı hizmet anlayışına sahip tek firmayız.

KONLAS…